Dywany sznurkowe cenione są ze względu na swoje szczególne walory estetyczne. Niesztampowy wygląd sprawia, że dopasowują się do wielu modnych aranżacji wnętrz. Bogata oferta wzorów i kolorów umożliwia znalezienie produktów, które podkreślą charakter każdego pomieszczenia. Płasko tkane dywany posiadają również wiele praktycznych cech. Dla kogo będą odpowiednim wyborem i jak dopasować element najlepiej spełniający oczekiwania?

Zdrowie i wygoda domowników

Dywany sznurkowe różnią się od standardowych modeli nie tylko wyglądem. Cechą charakterystyczną produktów z tej kategorii jest brak odstającego włosia. Zamiast miękkiego runa, ich powierzchnię tworzy warstwa płasko splecionych włókien. Jakie korzyści niesie za sobą takie rozwiązanie? Przede wszystkim, w tak tkanym materiale trudniej jest namnażać się drobnoustrojom. Również kurz i brud nie nagromadzają się w warstwach tkaniny. Twarda i zbita powierzchnia umożliwia też łatwe pozbywanie się zabrudzeń stałych. Okruchy można usunąć z dywanu za pomocą odkurzacza lub szczotki. Uciążliwe zabrudzenia, takie jak masy plastyczne, o wiele łatwiej jest odkleić. Decydując się na produkt o takiej powierzchni, można zniwelować ryzyko gubienia w nim drobnych elementów. Fragmenty biżuterii i zabawek po spadnięciu na dywan pozostaną widoczne.

Specyfika splotu i wykorzystywanych do produkcji materiałów sprawia, że sznurkowe dywany szybko wysychają. Dlatego też ich pranie i usuwanie plam na mokro jest całkowicie bezpieczne. Z tych materiałów bardzo łatwo wytrzepuje się piasek i usuwa sierść zwierząt. Płasko tkane dywany są więc propozycją zapewniającą wygodę i łatwość utrzymania w mieszkaniu porządku. Będą doskonałym pomysłem do wielu pomieszczeń. Jak wybrać dywan sznurkowy, który najlepiej spełni swoje zadanie?

Wybór odpowiedniego dywanu

W sklepach odnaleźć można dywany sznurkowe w różnych wzorach i kolorach. Posiadają również wiele kształtów i rozmiarów. Jak dopasować model odpowiedni do zapotrzebowania? Osoby poszukujące elementu wyposażenia do pokoju, w którym chodzi się w obuwiu, powinny zdecydować się na ciemniejsze wzory. Przyniesiony na podeszwach piasek nie będzie aż tak widoczny. To również dobre rozwiązanie do mieszkań ze zwierzętami. Jeśli długowłosy pupil posiada jasną sierść, bardziej odpowiednim wyborem może okazać się okrycie podłogi w jaśniejszej, stonowanej barwie. Zalecanymi opcjami będą tutaj modele w kolorach szarych i beżowych. Warto zdecydować się na niejednolity wzór. Delikatny deseń i plamki w różnych odcieniach doskonale zamaskują wszystkie zabrudzenia.

Sznurkowe dywany są elementami chętnie umieszczanymi w jadalniach. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ nacisk mebli nie odkształca powierzchni takiej tkaniny. Kolor powinien być dopasowany do wystroju i preferencji. Warto wziąć pod uwagę fakt, że na ciemnym materiale wszystkie okruchy będą wyraźnie widoczne. Może to być wadą dla osób, którym zależy na ciągłym utrzymaniu schludnego wyglądu pomieszczenia. Wyraźne odznaczanie się zabrudzeń będzie jednak stanowiło ułatwienie w czasie sprzątania.

Dywany sznurkowe to produkty polecane alergikom, rodzinom z dziećmi i opiekunom zwierząt. Te elementy łączą w sobie funkcjonalność z estetyką. Odpowiednio dobrany produkt z pewnością spełni oczekiwania wszystkich domowników.