Rodzice lub opiekunowie dzieci przedszkolnych często stają przed zadaniem zakupu dobrej jakościowo pościeli, w której maluchy chętnie będą leżakowały we wskazanym na to czasie. Jaki model wybrać, by dziecku było przyjemnie i komfortowo? Jaka pościel najlepiej sprawdza się w przedszkolu? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek.

Wyjątkowy asortyment dla dzieci

To, co przeznaczone jest dla maluchów powinno być bezapelacyjne świetnej jakości. Jeżeli chodzi o pościel do przedszkola, nie warto kupować tanich kompletów, które wykonane są ze sztucznych materiałów. Najczęściej są one niewygodne, mają niezbyt przyjemny zapach i podrażniają delikatną skórę naszych pociech. Po praniu często owe modele nie prezentują się już zbyt efektownie. Jedyną zaletą  takich zestawów jest bardzo niska cena. Można je kupić bowiem już od około 15 zł do 45 zł. 

Jak wybrać pościel do przedszkola? 

Przede wszystkim pościel do przedszkola musi być odpowiedniego rozmiaru. Kołderki lub kocyki, które będą nimi powlekane zazwyczaj są niewielkie, co od razu dyskwalifikuje standardowe rozmiary, które występują u znanych producentów pościeli. Ponadto ważne jest, by taki komplet był precyzyjnie wykonany. Odpowiedni materiał, dbałość o detale, wygodne zapięcie to podstawa. Dzieci nie cierpią bowiem, gdy podczas leżenia coś je uwiera lub coś im przeszkadza. Sztywny zamek, zbyt duże guziki, wystające nitki zdecydowanie potrafią zniechęcić dziecko do spania. 

Idealny wzór

Dobrze jest postawić na model, na którym będzie widniała dziecka ulubiona postać z bajki. „Psi patrol”, „Masza i niedźwiedź”, „Teletubisie”, „Minionki”, „Bing” to absolutny hit wśród maluchów. Większość z nich doskonale wie, kim są bohaterowie tych bajek i chętnie oglądają ich przygody w telewizji, słuchają o nich opowiadań, gdy rodzice czytają książeczki, a także bawią się zabawkami, które nawiązują do ulubionych bajek. Dlatego też, gdy na ich pościeli znajdzie się wyjątkowy bohater – są nią zauroczone i chętnie wtulają się w przyjemny materiał. Dobrze więc zwrócić uwagę na to na zakupach i kupić komplet, który od razu podbije serce naszej pociechy. 

Gdzie kupić dobrą jakościowo pościel?

Mimo, iż na rynku jest sporo miejsc (zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych), gdzie można kupić przeznaczoną dla dzieci pościel, to jednak warto bardzo uważnie podejść do tego zakupu. Najlepiej skupić się na popularnych producentach pościeli, którzy stworzyli asortyment dedykowany dzieciom. Mnóstwo miejsc specjalizuje się bowiem w tym, by szyć pościele, kołdry, kocyki, poduszki oraz inne przedmioty dla maluchów. Wówczas to wszystko jest naprawdę doprecyzowane i świetnej jakości. Ponadto, ich twórcy dbają o każdy szczegół oraz o to, by asortyment dziecięcy podobał się maluchom. Dodatkowo, ceny w takich miejscach są o wiele przystępniejsze, niż w popularnych sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w znanych sieciówkach z asortymentem do domu, gdzie zazwyczaj rodzice kupują pościel do swojej sypialni. Tam też niestety nie ma aż tak dużego wyboru pościeli dziecięcej.