Dywan może być eleganckim dopełnieniem wystroju wnętrza. Może również zaburzać postrzeganie przestrzeni. Jak wybrać dywan sznurkowy, by był ozdobą, a nie niepasującym elementem pokoju?

Wzór tworzy styl

Wybierając dywan sznurkowy należy przede wszystkim dopasować, go do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Dywan jest ostatnim elementem wystroju wnętrza, który kupujemy. Dlaczego? 

Dopasowanie dywanu do stylu wnętrza pozwoli nam uzyskać jednolity charakter wnętrza. Dywan nie jest najważniejszym elementem wystroju, ma stanowić dopełnienie, uzupełnienie stylowego wnętrza. 

Ostatnie lata to wielki powrót dywanów we wzory geometryczne. Biało- czarne romby, kratki, czy kwadraty to element dekoracji pokoju, który sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym. W klasycznym pokoju dziennym może być przełamaniem stylu i ciekawym akcentem, który ożywi wnętrze i uczyni je nieoczywistym. 

Dywany sznurkowe w naturalnych kolorach ziemi idealnie wpisują się w ekologiczny, bliski naturze wystrój w stylu skandynawskim. Nie jest to dywan, który będzie rzucał się w oczy. Taki dywan ma stanowić uzupełnienie wystroju, a nie jego główny punkt. 

Ciekawym, nowoczesnym wzorem są również motywy florystyczne. Palny, wielkie liście monstery czy  klasyczne maki to dywan, który ożywi każdy pokój dzienny. W nowoczesnym wnętrzu bardzo ciekawie będą wyglądały dywany sznurkowe z motywami wielkich miast. Wieża Eiffla, Statua Wolności czy Big Ben to motyw, który idealnie wpisze się w wystrój pokoju nastolatka, czy nowoczesny salon. 

Jak wybrać rozmiar? 

To rozmiar dywanu wpływa na postrzeganie pokoju. Za mały dywan sprawi, że strefy mieszkania będą wydzielone nienaturalnie, pokój będzie wydawał się mały i nienaturalnie podzielony. Za duży dywan może optycznie zmniejszyć przestrzeń. Jak wybrać idealny rozmiar? 

W salonie dywan układamy najczęściej w pobliżu sofy. Warto zwrócić uwagę, by jego rozmiar był na tyle duży, by nogi sofy oraz foteli stały na dywanie. W jadalni stół oraz krzesła powinny w całości znajdować się na dywanie. W sypialni warto położyć dywan tak, by wystawał za łóżko około 0,5 metra.