Posiadanie pociechy to ogromna radość, za którą idą też poważne obowiązki. Małe dzieci nie potrafią o siebie zadbać, dlatego rolą rodziców jest zapewnienie im bezpieczeństwa i komfortu, aby mogły spokojnie rosnąć. Do tego niezbędne jest posiadanie przez malucha własnego kącika do zabaw lub swojego pokoju. Ważne jest, by szkrab miał ciepło i wygodnie, a to oznacza, że czas zastanowić się jak wybrać dywan dziecięcy spomiędzy takich produktów: https://dywanowy24.pl/kolekcja/dywany-dla-dzieci/

Dlaczego w ogóle warto decydować się na dywan? Zarówno z poziomu bezpieczeństwa jak i estetyki jest to świetne rozwiązanie, bowiem chroni on i amortyzuje upadki dziecka, daje ciepło izolując malucha od zimnej podłogi, a przy tym po prostu wygląda bardzo ładnie.

Przy wyborze dywanu dziecięcego na początku należy zwrócić uwagę na jego typ. Powinien to być dywan z niskim, ale gęstym runem. Dzięki temu wspomniana izolacja ciepła będzie bardziej efektywna, a krótkie włosy sprawią, że czyszczenie nie będzie udręką. W wysokim runie łatwo o posklejanie włosków plasteliną, a trudno o dobrą zabawę np. samochodzikami. Idealny dywan koniecznie musi posiadać również antypoślizgowy spód. Dzieci kochają szaleć, a takie rozwiązanie zabezpieczy je przed nagłymi potknięciami.

Jeśli zaś chodzi o materiał to dzieli się je na dwie kategorie – sztuczne i naturalne. Te drugie są z reguły odradzane, a wynika to z tego, że produkty wełniane często mają tendencje do uczulania dzieci z alergią. Ponadto dość ciężko się je czyści więc gdy dziecko np. się moczy, pozbycie się zapachu może okazać się trudnym zadaniem. Dużo lepszym wyborem będą materiały syntetyczne np. dywany z akrylu, materiału nazywanego sztuczną wełną. Podobnie jak ich wełniane wersje są one miękkie i gładkie, a przy tym dużo prostsze w czyszczeniu. Ponadto mają właściwości antyalergiczne, a więc uczulenie nie będzie dla nich przeszkodą.

Styl dywanu warto dobrać do pomieszczenia. Białe włoski dobrze sprawdzą się w nowoczesnych i stonowanych pomieszczeniach. Głównym użytkownikiem jednak będzie dziecko, wobec tego ciekawą opcją są również dywany nawiązujące do ulubionych bajek lub postaci.