Istnieje wykładzina, która jest niezwykle miękka w dotyku, trwa 20 lat, jest antyalergiczna i znana jako włókno najwyższej jakości na rynku. Tak, wełniana wykładzina z pewnością ma wiele do zaoferowania. I choć może to być droższa opcja wykładziny podłogowej, wielu z nich uważa, że jej wytrzymałość i bogactwo są warte każdego centa. W tym artykule analizujemy korzyści płynące z zastosowania wełnianej wykładziny dywanowej.

Czym jest wełniany dywan?

Wełna jest używana od tysięcy lat, a ostatnio jako naturalna wykładzina podłogowa. Dzięki swojej strukturze wełna może powrócić do naturalnego kształtu po rozciągnięciu. Jest również niezwykle wodoodporna i może wchłonąć nawet jedną trzecią swojej wagi, nie sprawiając wrażenia mokrej. W ten sposób wełniana wykładzina pozostaje ciepła i odporna na intensywne użytkowanie.

Bez względu na to, czy Twój wystrój jest nowoczesny, rustykalny, tradycyjny czy też łączony, wełniana wykładzina z pewnością będzie go uzupełniać, ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów, stylów i wzorów.

Jakie są zalety wełnianej wykładziny?

Łatwo zrozumieć, dlaczego wełniana wykładzina jest popularnym wyborem. Do wielu zalet wełnianej wykładziny należy zaliczyć:

  • Wygląda luksusowo
  • Miękka, ale wytrzymała
  • Niskoalergiczne w porównaniu z włóknami syntetycznymi
  • Włókna nie zatrzymują kurzu i cząstek brudu.
  • Łatwe do czyszczenia
  • Przyjazna dla środowiska
  • Nietoksyczne
  • Jest do 30 procent bardziej odporna na plamy niż włókna syntetyczne.

Jak czyścić wełnianą wykładzinę?

Kolejną zaletą układania wykładziny wełnianej jest to, że jest ona niezwykle łatwa w czyszczeniu. Wystarczy, że profesjonalnie czyścimy ją co 12 do 24 miesięcy, aby wyglądała jak nowa. Upewnij się, że osoba sprzątająca wie, że wykładzina jest wełniana, ponieważ czyszczenie parowe może się kurczyć lub odbarwiać włókna.

Chcesz się dowiedzieć, czy wełniana wykładzina jest idealna do Twojego domu? Po prostu porozmawiaj z lokalnym dostawcą wykładziny, aby uzyskać wycenę.