Dywan w pokoju dziewczęcym (jak i chłopięcym) odgrywa bardzo ważną rolę. To na nim bowiem dzieci spędzają najwięcej czasu. Dlatego też, rodzice chcąc wyjść naprzeciw swoim pociechom starają się znaleźć naprawdę dobre jakościowo dywany w ciekawych wzorach, które spodobają się dzieciom. Jak to zrobić? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Dywan naturalny

Im bardziej naturalny, wykonany z dobrych jakościowo materiałów dywan, tym przyjemniejszy i delikatniejszy dla dziecka. Taki dywan bez problemu też odkurzymy i wypierzemy. To ważne, gdyż taki asortyment szczególnie w pokoju dziecięcym narażony jest na częste zabrudzenia.

Kolorowy dywan

Jak wybrać dywan dla dziewczynki, by spodobał się właścicielce? Dobrze, gdy rodzice wiedzą, czym interesują się ich dzieci oraz jakie są ich marzenia. Jeżeli nasza córeczka kocha zwierzęta, księżniczki, konkretne bajki lub gwiazdki – warto postawić na dodatki do jej pokoiku ozdobione właśnie w takie motywy. Bez problemu, rodzice znajdą również dywany z księżniczkami, misiami czy serduszkami.

Prosty, okrągły czy o wyjątkowym kształcie?

W ostatnim czasie hitem są dywany w kształcie misiów, kwiatków, gwiazdek. Jednak projektanci wnętrz jasno dają do zrozumienia, że lepiej postawić na tradycyjny kształt, czyli dziewczęcy dywan prostokątny lub okrągły, który będzie zawierał dziecięce wzory. Dywan „miś” najlepiej sprawdzi się u niemowlaka, a nie u dziewczynki, która spędza na podłodze bardzo dużo czasu.

Gdzie kupić solidny dywan?

Tutaj wielu specjalistów jest zgodnych. Dywany najlepiej kupować w sklepach które specjalizują się w sprzedaży tego asortymentu. Można to zrobić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Gdy nie jesteśmy pewni, czy dany dywan będzie odpowiadał nam pod względem jakości – warto go zobaczyć na żywo i dotknąć. Dużym plusem takich zakupów jest także fakt, iż w fachowych sklepach pracują profesjonaliści, którzy chętnie pomogą i doradzą nam w wyborze najodpowiedniejszego asortymentu do pokoju naszych dzieci. Można także zrobić zdjęcia pokoju dziecka i pokazać pracownikowi, by pomógł nam kolorystycznie dobrać odpowiedni dywan do naszej przestrzeni.